piątek, 29 listopada 2013

Jakość, nie ilość.


Like I Used To ♥ | via Tumblr

Witajcie,
Ostatnio moim życiem rządzi mnogość i wielozadaniowość - przez to wiele rzeczy i projektów zaczynam i ich nie kończę, idę na ilość, zamiast skupić się na jakości. Co prawda, często też wygrywa moje lenistwo i zawieszam swoje działania. Fakt faktem zaczynam coś i nie kończę, a jak kończę to nie tak jakbym chciała. W grudniu postanowiłam z tym zawalczyć! Wyznaczam sobie konkretne obszary mojego życia, na których chcę się maksymalnie skoncentrować w tym miesiącu, zostawiając w tyle projekty niepewne lub pożerające zbyt dużo czasu. Jeśli uda mi się utrzymać narzucone przez siebie tempo w tych wszystkich dziedzinach nagrodzę się, a co! Skoro ma działać :)

Obszarów jest sporo, ale skoro świadomie się na nie wszystkie zdecydowałam, powinnam zrobić wszystko by wszystko to połączyć, bez uszczerbku na żadnym. Jeśli w grudniu okaże się, że to zbyt ciężkie - zrezygnuje z czegoś, bo życie musi być zrównoważone, by móc czuć się szczęśliwym.

(1) Likes | Tumblr

I najważniejsze - PLANY! Często nie chce mi się planować wszystkiego ( bo przecież pamiętam, bo wiem, bo to zajmuje czas, bo tyle się jeszcze może zmienić), ale prawda jest okrutna - bez zaplanowania nie da się pogodzić tylu sfer życia i przy tym mieć wyprane rzeczy i jedzenie w lodówce.

Moje obszary działania:
1. studia
2. praca
3. dom
4. wolontariat
5. blog

Wygląda to pewnie dość ogólnie, ale sprecyzuje to sobie w postaci list bardziej szczegółowych. Wtedy będę wiedziała czy udało mi się utrzymać poziom w danym obszarze czy też niekoniecznie.
Rezultaty już w styczniu! ;)

This is me everyday.

5 komentarzy:

 1. cudne zdjęcie jeżyka :) love it :) a co do planowania....ech, staram się, ale czasami zupełnie mi nie idzie realizacja, brak czasu, a ja śpioch do tego :) jak sobie radzisz??? u mnie jak u Ciebie mnóstwo rzeczy do zrobienia poza pracą i studiami.
  ale żeby Cię "pocieszyć", to Cię zapraszam na moje candy świąteczne - bo święta lubię i staram się znaleźć czas w tym życiowym galimatiasie :)
  Magda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję bardzo! Co do organizacji - jak każdemu pewnie - czasami lepiej, czasami gorzej, ale staram się!

   Usuń
 2. no ja tak samo, u mnie wiele zadań i wszystko na raz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Doba ma tylko 24h. Niestety. Wszystkiego nie jesteśmy w stanie ogarnąć tak jak byśmy chcieli, ale trzeba się cieszyć z tego co jest:)

  OdpowiedzUsuń

Dzięki!