wtorek, 23 kwietnia 2013

11 wskazówek jak ulepszyć relacje z innymi ludźmi

Tumblr_lnbbjarh7t1qk56tbo1_500_large

1. Pozwól odejść ludziom, którzy już tak naprawdę odeszli z Twojego życia. (Chodzi mi tutaj nie tylko o ludzi, którzy zmarli, ale przede wszystkim o tych, którzy świadomie Cię opuścili, wybrali inne życie i inne wartości.)

2. Okazuj wszystkim szacunek i bądź uprzejmy. ( Często w sytuacjach codziennych zapominamy o tych, wydaje się, prostych wartościach, a to one w dużej mierze kreują Twój ogólny wizerunek i składają się w całość.)

 270553_221050094592072_100000612489786_719571_4146174_n_large

3. Akceptuj ludźmi takimi jakimi są i toleruj ich. ( To, że każdy z Nas ma inne priorytety nie oznacza, że musimy się kłócić i dzielić, lepiej jest współgrać i uzupełniać. Akceptacja sprawi, że ludzie przy Tobie poczują się bezpiecznie i będą mogli być naprawdę sobą.)

4. Nie zapominaj o relacji z samym sobą i rozwijaj ją. ( Relacja ta jest fundamentem relacji z innymi ludźmi)

5. Mów odrobinę mniej i słuchaj nieco więcej. ( Ta zasada pozwoli na lepsze zrozumienie drugiego człowieka i jego poglądów, a co za tym idzie łatwiejsze spełnienie punktu 3.)

 Large

6. Mów co uważasz i to czego pragniesz. ( Chęć aby druga osoba zawsze zgadywała co masz na myśli zazwyczaj przynosi tylko rozczarowanie i niepotrzebny konflikt.)

7. Pozwól innym podejmować swoje własne decyzje. ( Nikt nie lubi gdy narzuca mu się jakąś opinię, zagłuszając przy tym jego własną)

8. Dawaj cząstkę siebie innym oraz dawaj to co chciałbyś otrzymać. ( Pomyśl o tym ile razy podniosłaś na kogoś głos o drobnostkę, czy chciałabyś otrzymać to samo? Każdego dnia staraj się pomagać ludziom w nawet błahych rzeczach. Na pewno to docenią!)


Large

9. Dotrzymuj słowa i mów prawdę.  ( Banalne, ale ekstremalnie ważne, żeby zbudować więź opartą na zaufaniu.)

10. Zawsze bądź lojalny. ( Przyjaciel wszystkich to przyjaciel nikogo. Nikt nie ufa osobom zmieniającym zdanie jak chorągiewka na wietrze.)

11. Wybaczaj ludziom i nie oglądaj się za siebie. ( Rozpamiętywanie błędów wbrew pozorom nie prowadzi do ich uniknięcia, a znacznie obniża satysfakcję z relacji.)

Large

pomysł zaczerpnięty z obrazka.

3 komentarze:

  1. swiete slowa!szkoda tylko,ze tak malo ludzi o nich pamieta!

    OdpowiedzUsuń
  2. piękne napisane!

    OdpowiedzUsuń
  3. świetny post! w 100 % podpisuję się pod Twoimi słowami :) trzeba pozwolić odejść ludziom, ja teraz pozwoliłam odejść mojej kumpeli...tak wyszło i tak ona chciała :) trzeba również robić coś dla siebie to podstawa i przede wszystkim keep smiling :)

    OdpowiedzUsuń

Dzięki!